Corona Brașov câștigă al doilea meci susținut în Ungaria și egalează, la general, în semifinalele Erste Liga!

0
486
hochei corona brasov
hochei corona brasov erste liga

Corona Wolves Brașov a obținut, duminică seară, a doua victorie din Ungaria, la capătul unui meci extrem de spectaculos, în care „lupii” au revenit senzațional de la un handicap de 3 goluri.

Astfel, Corona Wolves Brașov s-a impus cu 7-5, pe reprize 2-4, 4-1 și 1-0. În debutul reprizei secunde, brașovenii erau conduși cu 2-5 și meciul părea pierdut. Însă, „lupii” au dat dovadă de caracter și nu au renunțat, iar la finalul părții a doua conduceau cu 6-5.

După acest succes, Corona Wolves Brașov a egalat situația la general, scor 2-2. Meciul 5 va avea loc marți seara, la Brașov.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!