Scrimă: Corona Braşov, trei locuri pe podiumurile Cupei de Vară de la Cluj Napoca

0
99

La finalul săptămânii trecute s-a desfasurat, la Cluj Napoca, în organizarea clubului local, Atlas Invictus, Cupa de Vară la Scrimă. Concursul s-a adresat copiilor de la categoriile U9, U11 si U13 şi a fost o buna verificare înaintea Campionatelor Nationale ce se vor desfasura la începutul lunii Iulie la București.

Antrenoarea copiilor de la sectia de floretă a Clubului CSM Corona, Nona Cismaș, a ţinut să laude performaneţele elevilor pe care îi pregăteşte.

„Rezultate minunate ale copiilor astăzi! U11: locul 1 – Scafă Natalia, locul 2 – Leonte Maria. O surpriză extraordinară! U9: locul 3 – Matei Sara, locul 8 – Crețu Marek. Felicitări!!! Felicit toți sportivii! Sunt mândră de voi! Pentru U9 a fost prima competiție importantă și s-au comportat extraordinar”, ne-a transmis Nona Cişmaş.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Articolul precedentCorona Brașov a pierdut primul meci al barajului pentru promovarea în Liga Națională
Articolul următorCorona Brașov nu mai are nicio șansă să promoveze în Liga Națională de handbal feminin!