6 medalii pentru Corona în primele două zile ale Campionatului Național de Schi

0
34

Schiorii Coronei Brașov (U14, U16 și HC) participă zilele acestea la Campionatele Naționale ale RomânieiSportivii noștri au reușit să cucerească până acum 6 medalii!

Campionatul Național de Schi Alpin pentru categoriile U14 și U16 are loc zilele acestea pe domeniul schiabil de la Șuior (Maramureș). Primele două zile de concurs au adus Coronei 6 medalii, iar astăzi și mâine (9 și 10 martie), sperăm să ne pregătească noi surprize!

1 medalie de aur, 2 de argint și 3 de bronzau fost câștigate de cei mai buni sportivi ai Coronei, în probele de Slalom Uriaș și Combinată Alpină.

Medaliile au fost cucerite de Mikolt Paska (aur, argint), Luca Petru Drăghici (bronz), Ioana Corlățeanu (argint, bronz) Zsolt Paska (argint).

Iată și rezultatele tuturor sportivilor Coronei din primele două zile de competiție ale CN de Schi Alpin U14, U16.

SLALOM URIAȘ

U14 fete

  • Mikolt Anna Paska – locul 1
  • Kira Karina Kovari  – locul 9
  • Petra Alexandra Clipea – locul 22

U16 fete

  • Ioana Corlățeanu – locul 1
  • Miruna Popa  – locul 8
  • Sophie Ciurescu – locul 11

HC fete

  • Sara Panțuru – locul 7

U14 băieți

  • Mario Luca Pastorcici – locul 9
  • Natan Kovacs – locul 16
  • Mark Tatu-Josza – locul 25
  • Horațiu Toma Ionescu – locul 26

U16 băieți

  • Zsolt Paszka – locul 3
  • Petru Luca Drăghici – locul 5
  • Mihai Sulică – locul 17
  • Ioan Andrei Prunea – locul 19

COMBINATĂ ALPINĂ

U14 fete

Mikolt Anna Paska – locul 2

  • Kira Karina Kovari – locul 10
  • Petra Alexandra Clipea – locul 16

U16 fete

  • Ioana Corlățeanu – locul 3
  • Miruna Popa  – locul 10
  • Sophie Ciurescu – locul 11

HC fete

  • Sara Panțuru – locul 6

U14 băieți

  • Mario Luca Pastorcici – locul 6
  • Natan Kovacs – locul 14
  • Mark Tatu-Josza – locul 20
  • Marc Ștefan Brudașcă – locul 23

U16 băieți

  • Petru Luca Drăghici – locul 3
  • David Nicolae Militaru – locul 4
  • Zsolt Paszka – locul 5
  • Mihai Sulică – locul 10
  • Andrei Ioan Prunea – locul 18

HC băieți

  • Oliver Roland – locul 25
  • Matei Cristian Ghișoiu – locul 27

În următoarele 2 zile de concurs va avea loc proba de Slalom (9 martie – U14 și HC, 10 martie – U16).

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.