vineri, iunie 14, 2024
AcasăAlte sporturiFloretă: Două medalii de bronz pentru Scafa și Leonte (Corona Brașov)

Floretă: Două medalii de bronz pentru Scafa și Leonte (Corona Brașov)

Campionatul Național de Scrimă pentru copii. Ingrid Matei (ACSS Aramis București) s-a impus vineri în proba feminină la floretă rezervată categoriei U13. Ingrid a dispus în finală de colega sa de club, Daniela Dumitru. Cu scorul de 10-7. Medaliile de bronz au fost cucerite de Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) și Maria Leonte (CSM Corona Brașov).

Tot de la Corona, Teodora Dumbravă s-a clasat pe locul 21, iar Anastasia Banea – locul 30.

Rezultatele complete ale tabloului și clasamentul final:

TURUL I:

  • Ania Eva Miti-Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) – Sofia Dinescu (ACSS Aramis București) 10-4
  • Sofia Ștef (ACS Atlas Invictus) – Maia Neamțu (ACSS Aramis București) 10-8
  • Taisia Boitor (CS Satu Mare) – Patricia Olar (ACS Floreta Timișoara) 10-8
  • Miruna Fitz (ACS Floreta Timișoara) – Sofia Iancu (ACS Atlas Invictus) 10-7
  • Anastasia Banea (CSM Corona Brașov) – Ana Stelmach (CS Satu Mare) 10-6

16-IMI:

  • Ingrid Matei (ACSS Aramis București) – Ania Eva Miti-Bikfalvi (CSU Poli Timișoara) 10-2
  • Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) – Elena Efimov (CSȘ Triumf București) 7-6
  • Ania Gabriela Petcu (CSTA București) – Emma Sandor (CSM Cluj Napoca) 10-3
  • Larisa Olteanu (CSȘ Triumf București) – Bianca Donner (CS Petrolul Ploiești) 10-9
  • Delia Marin (CSTA București) – Sofia Ștef (ACS Atlas Invictus) 10-1
  • Alexia Chiu (ACS Floreta Timișoara) – Yvonne Catană (ACS Atlas Invictus) 10-6
  • Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) – Emma Juhasz (CS Satu Mare) 10-7
  • Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Taisia Boitor (CS Satu Mare) 10-0
  • Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) – Miruna Fitz (ACS Floreta Timișoara) 10-3
  • Teodora Vizman (ACS Floreta Timișoara) – Ștefania David (CSU Poli Timișoara) 10-9
  • Daria Cornea (CS Petrolul Ploiești) – Ana Miricel (CS Petrolul Ploiești) 10-4
  • Maria Leonte (CSM Corona Brașov) – Anastasia Cadogan (ACSS Aramis București) 10-2
  • Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) – Ioana Petrică (ACS Floreta Timișoara) 10-0
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Anastasia Bugheanu (CS Petrolul Ploiești) 10-2
  • Carla Temes (ACS Atlas Invictus) – Teodora Dumbravă (CSM Corona Brașov) 10-2
  • Alexandra Nicula (CSA Steaua) – Anastasia Banea (CSM Corona Brașov) 10-1

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Ingrid Matei (ACSS Aramis București) – Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești) 10-2
  • Ania Gabriela Petcu (CSTA București) – Larisa Olteanu (CSȘ Triumf București) 10-6
  • Delia Marin (CSTA București) – Alexia Chiu (ACS Floreta Timișoara) 10-4
  • Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) 9-3
  • Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) – Teodora Vizman (ACS Floreta Timișoara) 10-5
  • Maria Leonte (CSM Corona Brașov) – Daria Cornea (CS Petrolul Ploiești) 10-3
  • Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) – Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) 10-3
  • Alexandra Nicula (CSA Steaua) – Carla Temes (ACS Atlas Invictus) 10-2

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Ingrid Matei (ACSS Aramis București) – Ania Gabriela Petcu (CSTA București) 10-8
  • Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Delia Marin (CSTA București) 10-2
  • Maria Leonte (CSM Corona Brașov) – Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești) 10-6
  • Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) – Alexandra Nicula (CSA Steaua) 10-8

SEMIFINALE:

  • Ingrid Matei (ACSS Aramis București) – Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) 10-7
  • Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) – Maria Leonte (CSM Corona Brașov) 10-8

FINALA:

  • Ingrid Matei (ACSS Aramis București) – Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) 10-7

CLASAMENT FINAL:

LocNumeClubȚara
1MATEI INGRIDACSS ARAMIS BUCURESTI ROU
2DUMITRU DANIELAACSS ARAMIS BUCURESTI ROU
3TLEONTE MARIACSM CORONA BRASOV ROU
3TSCAFA NATALIACSM CORONA BRASOV ROU
5NICULA ALEXANDRACSA STEAUA BUCURESTI ROU
6STANESCU ANTONIACS PETROLUL PLOIESTI ROU
7MARIN DELIACSTA BUC ROU
8PETCU ANIA GABRIELACSTA BUC ROU
9HORVATH TEODORACSM CLUJ NAPOCA ROU
10CIOCOIU ILINCACSS TRIUMF BUCURESTI ROU
11PELAGHIE ALESIACS PETROLUL PLOIESTI ROU
12TEMES CARLAACS ATLAS INVICTUS ROU
13VIZMAN TEODORAACS FLORETA TIMISOARA ROU
14CHIU ALEXIAACS FLORETA TIMISOARA ROU
15CORNEA DARIACS PETROLUL PLOIESTI ROU
16OLTEANU LARISACSS TRIUMF BUCURESTI ROU
17DONNER BIANCACS PETROLUL PLOIESTI ROU
18MIRICEL ANACS PETROLUL PLOIESTI ROU
19CATANA YVONNEACS ATLAS INVICTUS ROU
20DAVID STEFANIACS Universitar Politehnica Timisoara ROU
21DUMBRAVA TEODORACSM CORONA BRASOV ROU
22EFIMOV ELENACSS TRIUMF BUCURESTI ROU
23JUHASZ EMMACS SATU MARE ROU
24BUGHEANU ANASTASIACS PETROLUL PLOIESTI ROU
25SANDOR EMMACSM CLUJ NAPOCA ROU
26PETRICA IOANAACS FLORETA TIMISOARA ROU
27CADOGAN ANASTASIAACSS ARAMIS BUCURESTI ROU
28STEF SOFIAACS ATLAS INVICTUS ROU
29FITZ MIRUNAACS FLORETA TIMISOARA ROU
30BANEA ANASTASIACSM CORONA BRASOV ROU
31MITI BIKFALVI ANIA EVACS Universitar Politehnica Timisoara ROU
32BOITOR TAISIACS SATU MARE ROU
33OLAR PATRICIAACS FLORETA TIMISOARA ROU
34DINESCU SOFIAACSS ARAMIS BUCURESTI ROU
35STELMACH ANACS SATU MARE ROU
36IANCU SOFIAACS ATLAS INVICTUS ROU
37NEAMTU MAIAACSS ARAMIS BUCURESTI ROU

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like

RELATED ARTICLES

ULTIMELE ȘTIRI