Olimpia CSU Brașov câștigă fără emoții turul din prima fază a Cupei României (VIDEO)

0
183

Ieri au fost programate meciurile din prima fază a Cupei României la baschet feminin.

Olimpia CSU Brașov a întâlnit, în Sala Sporturilor, pe Municipal Târgoviște. Formația antrenată de Dan Calancea și Nenad Marinkovic a dominat partida. La finalul acesteia s-a impus cu 80-53, pe sferturi 22-7, 21-17, 21-15 și 16-14. În sfertul 3, brașovencele au avut un avans de 33 de puncte, scor 64-31. Principalele marcatoare de la Olimpia CSU Brașov au fost: Pesovic – 17 pct, Armanu – 15 pct, Anisha George – 12 pct și Alexis Cortez – 10 pct. Returul va avea loc sâmbătă, de la ora 19.00, la Târgoviște.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like