vineri, iunie 14, 2024
AcasăSchi4 locuri 1 pentru Corona Brașov la Cupa CSS Baia Sprie

4 locuri 1 pentru Corona Brașov la Cupa CSS Baia Sprie

Cei mai mici dintre schiorii Coronei, cei de la categoriile U8 și U10, și-au demonstrat tehnica însușită în timpul zecilor de ore de antrenament și au reușit să urce de patru ori pe cea mai înaltă poziție a podiumului, la Cupa CSS Baia Sprie, competiție desfășurată pe pârtia Turist Șuior din Maramureș.

         Cupa face parte din  Mini Cupa României, circuit care este constituit din mai multe etape, organizate în diferite locații din țară, cu un regulament comun.

         La această întrecere, care a fost și a treia etapă din Mini Cupa României, Emilia Spiridon a ocupat locul 1 la categoria 2013 – 2014 fete (U8); Tudor Rotilă – locul 1 la categoria 2013 – 2014 băieți (U8); Gerda Kovari – locul 1 la categoria 2011 – 2012 fete (U10); Sara Panțuru – locul 1, categoria HCF (copii care nu se încadrează în categoriile U8 și U10 de concurs).

Sportivii Coronei au înregistrat următoarele rezultate în cele două zile de concurs, timpii finali rezultând prin cumularea timpilor din cele două manșe:

U8 2013 – 2014 F

  • Spiridon Emilia – locul 1 – ziua 1 – 33.88, ziua 2 – 32.27 – Total: 1:06.15
  • Natalia Clinci – locul 4 – ziua 1 – 39.35, 36.28 – 1:15.63

U8 2013 – 2014 B

  • Tudor Rotilă– locul 1 – ziua 1 – 34.37, ziua 2 – 31.71 – Total: 1:06.08

U10 2011 – 2012 F

  • Gerda Kovari – locul 1 – ziua 1 – 32.42, ziua 2 – 31.46 – Total: 1:03.88
  • Ariana Clinci – locul 3 – ziua 1 – 33.12, ziua 2 – 32.23 – Total: 1:05.35
  • Ina Marian – locul 7 – ziua 1 – 35.88, ziua 2 – 32.94 – Total: 1:08.82
  • Andrea Weber – locul 9 – ziua 1 – 39.45, ziua 2 – 37.84 – 1:17.29

U10 2011 – 2012 B

  • Ianis Supuran – locul 5  – ziua 1 – 32.81, ziua 2 – 31.47 – Total: 1:04.28
  • Aron Brudașcă – locul 8 – ziua 1 – 33.66, ziua 2 – 31.98 – Total: 1:05.64
  • Petru Comșa – locul 12 – ziua 1 – 35.32, ziua 2 – 33.92 – Total: 1:09.24
  • Tudor Oprea – locul 23 – ziua 1 – 40.78, ziua 2 – 38.46 – Total: 1:19.24

HCF – 2010 F

  • Sara Panțuru – locul 1 – ziua 1 – 36.60, ziua 2 – 35.61 – Total: 1:12.21
  • Ilinca Marian – locul 5 – ziua 1 – 42.39, ziua 2 – 41.89  – Total: 1:24.28

HCF – 2010 B

  • Matei Ghișoi – locul 9 – ziua 1 – 39.47, ziua 2 – 37.98 – Total: 1:17.45

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like

RELATED ARTICLES

ULTIMELE ȘTIRI