sâmbătă, februarie 24, 2024
AcasăAlte sporturiCSM Corona Brașov a câștigat titlul național la floretă feminin echipe -...

CSM Corona Brașov a câștigat titlul național la floretă feminin echipe – U13

CSM Corona Brașov (Teodora Dumbravă, Maria Leonte, Natalia Scafa, Amalia Sidoreac) a câștigat titlul național la floretă feminin echipe, categoria de vârstă U13.

Brașovencele au trecut în finală, cu scorul de 45-40, de CS Petrolul Ploiești 1 (Daria Cornea, Bianca Donner, Alesia Pelaghie, Antonia Stănescu).

Medalia de bronz a competiției a fost cucerită de echipa ACSS Aramis București (Daniela Dumitru, Alice Marin, Ingrid Matei, Maia Neamțu), care s-a impus cu 45-42 în meciul pentru locul 3, învingând astfel forația ACS Atlas Invictus 1, din Cluj Napoca (Yvonne Catană, Catrinel Dubău, Sofia Ștef, Carla Temes).

OPTIMI DE FINALĂ:

  • ACS Floreta  Timişoara 2 – CS Satu Mare 43-35
  • ACS Atlas Invictus 1 – ACS Atlas Invictus 2 45-8
  • CSS Triumf Bucuresti – ACS Floreta  Timişoara 3 45-21
  • ACSS Aramis Bucureşti – ACS Floreta  Timişoara 4 45-19
  • ACS Floreta  Timişoara 1 – CS Petrolul Ploieşti 2 45-14
  • CSTA Bucureşti – CSM Cluj Napoca 43-34

TURNEUL PENTRU LOCURILE 9-16

  • ACS Floreta Timişoara 3 – ACS Atlas Invictus 2 45-30
  • CS Petrolul Ploieşti 2 – ACS Floreta  Timişoara 4 45-28
  • CS Satu Mare – ACS Floreta  Timişoara 3 45-27
  • CSM Cluj Napoca – CS Petrolul Ploieşti 2 45-42

MECIUL PENTRU LOCUL 13:

  • ACS Floreta  Timişoara 4 – ACS Atlas Invictus 2 45-37

MECIUL PENTRU LOCUL 11:

  • CS Petrolul Ploiești – ACS Floreta Timișoara 3 45-26

MECIUL PENTRU LOCUL 9:

  • CS Satu Mare – CSM Cluj Napoca 41-35

SFERTURI DE FINALĂ:

  • CSM Corona Braşov – ACS Floreta Timişoara 2 45-30
  • ACS Atlas Invictus 1 – CSS Triumf Bucuresti 42-35
  • ACSS Aramis Bucureşti – ACS Floreta Timişoara 45-37
  • CS Petrolul Ploieşti 1 – CSTA Bucureşti 42-19
  • TURNEUL PENTRU LOCURILE 5-8:
  • CSS Triumf București – ACS Floreta Timișoara 2 45-35
  • ACS Floreta Timișoara 1 – CSTA București 44-35

MECIUL PENTRU LOCUL 7:

  • CSTA Bucureşti – ACS Floreta Timișoara 2 45-38

MECIUL PENTRU LOCUL 5:

  • ACS Floreta Timișoara 1 – CSS Triumf București 45-40

SEMIFINALE:

  • CSM Corona Braşov – ACS Atlas Invictus 1 42-41
  • CS Petrolul Ploieşti 1 – ACSS Aramis Bucureşti 45-42

MECIUL PENTRU LOCUL 3:

  • ACSS Aramis Bucureşti – ACS Atlas Invictus 1 45-42

FINALA:

  • CSM Corona Braşov – CS Petrolul Ploieşti 1 45-40

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like

RELATED ARTICLES

ULTIMELE ȘTIRI

ULTIMELE COMENTARII