joi, martie 28, 2024
AcasăFotbalFC Brașov, egal la ultima fază a meciului cu Poli Iași

FC Brașov, egal la ultima fază a meciului cu Poli Iași

În etapa a 14-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Brașov a primit, astăzi, vizita celor de la Politehnica Iași.

Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 2-2, un meci, așa cum o arată și scorul, foarte spectaculos. Moldovenii au deschis scorul în minutul 28. Vașvari a trasnsformat lovitura de la 11 metri dictată după un fault al lui Tudor Oltean. Galben-negrii au egalat în minutul 55. Rareș Lazăr a marcat cu o lovitură de cap plasată din 6-7 metri. Oaspeții au avut din nou avantaj din minutul 74. Același Vașvari a șutat de la 25 de metri. Mingea a prins pământul în fața porții și l-a păcălit pe portarul Micu.

Din minutul 85, Poli Iași a evoluat în inferioritate numerică. Ștefan Ștefanovici a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben. FC Brașov a obținut un punct la ultima fază a meciului. Adi Chică-Roșă l-a învins cu un șut de la peste 25 de metri pe portarul moldovenilor. Pe final, și antrenorul brașovenilor, Dan Alexa, a fost eliminat.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like