joi, decembrie 8, 2022
AcasăMainRezultate bune pentru schiorii Coronei la Cupa Active Ski și Cupa ProX

Rezultate bune pentru schiorii Coronei la Cupa Active Ski și Cupa ProX

Schiorii din categoriile de vârstă U6, U8, U10 și HC au evoluat în zilele de 19 și 20 februarie la Cupele Active Ski și ProX, desfășurate în Poiana Brașov, pe pârtia Sub Teleferic, ambele contând ca etape pentru Minicupa României.

Sâmbăta a fost destinată Cupei Active Ski și a adus Coronei 3 clasări pe prima poziție a clasamentului!

Pe treapta cea mai înaltă a podiumului au urcat Alexandru Turlete (U6), Emilia Spiridon (U8) și Tudor Rotilă (U8).

Sportivii brașoveni s-au aliniat la start printre 180 de sportivi plini de energie și dornici să demonstreze că performanța începe de la cele mai fragede vârste!

La Cupa Active Ski s-au înregistrat următoarele rezultate.

Cupa Active Ski slalom uriaș

Categoria U6 băieți (2015+)

  • Alexandru Turlete – locul 1

Categoria U8 fete (2013-2014)

  • Emilia Spiridon – locul 1
  • Natali Clinci – locul 5
  • Sonia Clipea – locul 7

Categoria U8 băieți (2013-2014)

  • Tudor Rotilă – locul 1
  • Vlad Turlete – locul 13

Categoria U10 fete (2011-2012)

  • Gerda Kovari – locul 2
  • Ariana Clinci – locul 5
  • Ina Marian – locul 6
  • Andrea Weber – locul 13

Categoria U10 băieți (2011-2012)

  • Ianis Supuran – locul 7
  • Aron Brudașcă – locul 9
  • Petru Comșa – locul 13
  • Tudor Oprea – locul 24

HC Fete (care nu se încadrează în celelalte categorii de vârstă)

  • Sara Panțuru – locul 6
  • Ilinca Marian – locul 14
  • Sofia Sulea – locul 15

HC Băieți (care nu se încadrează în celelalte categorii de vârstă)

  • Alexandru Vlad – locul 7
  • Oliver Roland – locul 12
  • Matei Ghișoi – locul 17

Duminică a fost rândul Cupei ProX să înregistreze la start 228 de participanți și să ne ofere un spectacol de pasiune și dorință de a câștiga a micilor schiori! Emilia Spiridon și Tudor Rotilă au câștigat locul 1 la categoriile lor de vârstă.

Cupa ProX slalom uriaș

Categoria U6 băieți (2015+)

  • Alexandru Turlete – locul 4

Categoria U8 fete (2013-2014)

  • Emilia Spiridon – locul 1
  • Natali Clinci – locul 6
  • Sonia Clipea – locul 13

Categoria U8 băieți (2013-2014)

  • Tudor Rotilă – locul 1
  • Vlad Turlete – locul 11
  • Alexandru Curea – locul 16

Categoria U10 fete (2011-2012)

  • Gerda Kovari – locul 8
  • Ariana Clinci – locul 9
  • Ina Marian – locul 12
  • Andrea Weber – locul 18

Categoria U10 băieți (2011-2012)

  • Ianis Supuran – locul 12
  • Aron Brudașcă – locul 16
  • Petru Comșa – locul 23
  • Tudor Oprea – locul 27

HC Fete (care nu se încadrează în celelalte categorii de vârstă)

  • Sara Panțuru – locul 5
  • Ilinca Marian – locul 15
  • Sofia Sulea – locul 17

HC Băieți (care nu se încadrează în celelalte categorii de vârstă)

  • Alexandru Vlad – locul 9
  • Oliver Roland – locul 10

Sportivii Coronei prezenți la competițiile din Poiană sunt antrenați de Cristiana Opriș.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like

RELATED ARTICLES

ULTIMELE ȘTIRI

ULTIMELE COMENTARII