luni, iulie 22, 2024
AcasăAlte sporturiRezultatele obținute de CSU Brașov la Cupa României de tir sportiv

Rezultatele obținute de CSU Brașov la Cupa României de tir sportiv

Sportivii secției de tir de la CSU Brașov au luat parte, între 18 și 22 iulie, la București, la Cupa României, probele de glonț și aer comprimat.

Participanți: 10 sportivi: 1. Categoria Seniori: Csomortani Eduard , Moișanu Costin, Ion Rareș

  2. Categoria Tineret: Rădoi Ștefan

  3.  Categoria Juniori/Junioare 1: Iordache Mihai, Bălan Antonia

                                     4. Categoria Junioare 2: Culea Ana-Maria

                                     5. Categoria Juniori/Junioare 3 – Gorincu Eduard, Stângă Mădălina,

                                                                                              Zăinescu Alesia

Antrenori însoțitori echipă: – Bălan Elena Cristina, Ion Ștefan Rareș

1.         PISTOL LIBER 60f

            Seniori            Loc II              – Ion Rareș                 

            Tineret:           Loc I               – Rădoi Ștefan                                   

            Juniori 1         Loc II              – Iordache Mihai       

Juniori 3-40f   Loc I               – Gorincu Eduard       RP + 25p

2.         PISTOL STANDARD

            Seniori            Loc II              – Moișanu Costin        RP + 9P

            Tineret:           Loc I               – Rădoi Ștefan            RP + 1p          

            Juniori 1:        Loc II              – Iordache Mihai        RP + 8p

            Juniori 3         Loc I               – Gorincu Eduard      

3.         PISTOL SPORT 30+30f Feminin

            Junioare 2       Loc III             – Culea Ana-Maria                

            Junioare 3       Loc I               – Stângă Mădălina                  RP +14p

                                   Loc II              – Zăinescu Alesia                  

4.         PISTOL PRECIZIE 40f

            Junioare 2       Loc II              – Culea Ana-Maria                

            Junioare 3       Loc I               – Stângă Mădălina                  RP egalat

                                   Loc II              – Zăinescu Alesia                  

5.         PISTOL VITEZĂ 40f

            Junioare 2       Loc II              – Culea Ana-Maria                

            Junioare 3       Loc I               – Stângă Mădălina                  RP + 11p

                                   Loc II              – Zăinescu Alesia                  

6.         PISTOL AER COMPRIMAT 60f

            Seniori            Loc III             – Csomortani Eduard             

            Tineret:           Loc II              – Rădoi Ștefan                                   

            Juniori 1:        Loc III             – Iordache Mihai                   

            Junioare 1       Loc II              – Bălan Antonia                     

            Junioare 2       Loc II              – Culea Ana-Maria                            

            Juniori 3         Loc II              – Gorincu Eduard                   RP +19p

”Această participare a fost un succes, nu atât prin câștigarea celor 23 de medalii, cât prin obținerea a 8 recorduri personale și 1 record personal egalat. Potențialul există, iar nouă ne rămâne să ne pregătim în continuare, astfel încât să mai putem ridica nivelul cifric.”
Cristina Bălan, antrenor coordonator

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de  Facebook, printr-un Like

RELATED ARTICLES

ULTIMELE ȘTIRI